Na Socrates, Marx en Spinoza komt filosoof & theatermaker Stefaan van Brabandt met het vierde luik in zijn theaterreeks rond grote filosofen. Geen monoloog, maar een dialoog deze keer. En wel tussen het beroemdste koppel uit de geschiedenis van de filosofie. Frank Focketyn & Sien Eggers spelen Jean-Paul Sartre & Simone de Beauvoir.
Simone de Beauvoir geldt als de belangrijkste schrijfster, filosofe en feministe van demoderne tijd en Jean-Paul Sartre wordt beschouwd als de belangrijkste Franse vertegenwoordiger van het existentialisme. Beide waren publieke intellectuelen en iconische rolmodellen die het sociale, politieke en filosofische denken van een hele generatie bepaald hebben.
In Sartre & de Beauvoir kijken dé cultfiguren van het Franse existentialisme terug op hun leven, hun denken én op hun turbulente liefdesrelatie.
Duur: 100 min.
"Frank Focketyn en Sien Eggers excelleren in liefdevol samenzijn tijdens Sartre en de Beauvoir."
Sien Eggers & Frank Focketyn
Stefaan Van Brabandt
Wannes Gyselinck
Piet Menu, Petra Van Brabandt & Peter Van den Eede
Ilse Vermeulen
Dimitri Devos
Diane du Pont
Lena van de Ven (stage)
Literatuur Vlaanderen
Het Zuidelijk Toneel, De Verwondering & Arenberg Antwerpen