De Zomer van... Robrecht Vanden Thoren

PAR Robrecht ligt voor auto c Kurt Van der Elst 5246 www
De zomer oogt relatief rustig voor Robrecht Vanden Thoren. Maar toch speelt hij tussen 31 juli en 4 augustus samen met Titus De Voogdt Parkplatz op locatie tijdens Theater aan Zee. Vlak voor hij in Gent op moet, polsen we eens hoe zijn zomer eruitziet.

“Eerlijk gezegd is de zomer voor mij een periode waarin ik net vaak wat minder dingen zie”, bekent Robrecht. “Tijdens het jaar probeer ik om collega's aan het werk te zien. Als de zomer er dan aankomt en mijn zoon is thuis, probeer ik ’s avonds minder weg te zijn om naar voorstellingen te gaan kijken.”

“Theater aan Zee is misschien wel de uitzondering”, lacht Robrecht. “We spelen er zelf met Parkplatz, maar ook andere voorstellingen als Boze Geesten en Arme tante Danni zijn absolute aanraders. Met mijn zoon ben ik naar Da Capo van Circus Ronaldo gaan kijken. Onwaarschijnlijk straf was dat.”

Steun jonge makers

“Het mooie aan Theater aan Zee is dat ze ruimte geven aan heel veel jonge makers om hun werk te tonen”, gaat Robrecht enthousiast verder. “Ik zou willen tippen: ga daarnaar kijken om hen te steunen. Ze maken vaak heel frisse nieuwe dingen die soms nog in hun kinderschoenen staan, maar vaak heel goed zijn. Dan heb ik het over gasten die echt nog maar net van de schoolbanken komen en een selectie in de wachten sleepten, maar bijvoorbeeld ook voorstellingen van andere jong talent. Zo was ik echt ondersteboven van Up you ass van Nona Demey Gallagher & Lieselot Siddiki. Dit jaar staan ze op het Edinburgh festival. Ook My Body as a Commodity van Anne-Laure Vandeputte moet geweldig goed zijn.”

Met volle batterijen

“Na een hopelijk geweldige zomer zouden mijn batterijen dan weer opgeladen moeten zijn voor het najaar”, blikt Robrecht vooruit. “In januari en februari trek ik samen met Ruth Beeckmans en Tim Van Aelst op tournee met Wat Als in Concert. En volgend seizoen staan er ook nieuwe data gepland van mijn solovoorstelling Het Derde Oog. Check binnenkort zeker www.robrechtvandenthoren.be eens voor de speeldata.”

Parkplatz speelt nog van 27 augustus tot 13 september in Gent en trekt in maart en april 2026 nog op tournee. Tickets zijn te koop op onze website.

Koop nu je tickets voor Parkplatz
Gepubliceerd op 11 jul. '25  Deel op